У Кернеса вирішили підтримати "формулу Штайнмаєра"

Середа, 16 жовтня 2019, 12:17

Харківська міська рада прийняла звернення до президента України Володимира Зеленського, в якій висловила підтримку "формули Штайнмаєра".

Джерело: пресслужба Харківської міської ради, Інтерфакс-Україна

Дослівно у зверненні: "Ми, депутати Харківської міської ради, підтримуємо президента України в пошуках миру. Ми вважаємо "формулу Штайнмайера" єдиним на сьогодні реальним шляхом до припинення війни. Відведення військ не є відступом, а є кроком вперед до ще більшого припинення вогню, а, отже, і смертей".

Деталі: Автори документа вважають, що реалізація "формули Штайнмаєра" дозволить повернути в Україну тимчасово неконтрольовані території на Донбасі.

Цитата звернення: "Розформування на тимчасово окупованих територіях всіх незаконних збройних формувань принесе спокій нашим братам, таким же українцям, як і ми, в окремих частинах Луганської та Донецької областей. Контроль над українським кордоном захистить від появи на території країни людей, які прагнуть до подальшого протистояння на Сході, і буде сприяти проведенню місцевих виборів не під дулами автоматів, а під наглядом ОБСЄ. Вибори в ОРДЛО за українським законодавством поверне Україні неконтрольовані зараз території".

На думку авторів звернення, політики, які виступають проти реалізації "формули Штайнмаєра", в дійсності прагнуть війни.

Цитата звернення: "Ряд обласних і міських рад, зокрема, в Луцьку, Львові, Полтаві, Кропивницькому та інших містах, звернулися до президента Володимира Зеленського щодо недопущення реалізації "формули Штайнмаєра". Деякі безвідповідальні політики відразу заголосили: "Формулу Штайнмаєра" - капітуляцією" і почали лякати третім Майданом. Вони прагнуть війни, щоб знову ділити українців на патріотів і "зрадників" або "сепаратистів". Вони навмисне вводять українців в оману, переконуючи громадян, що світ по "формулою Штайнмаєра" означає здачу державності і капітуляцію".

Його автори стверджують, що президенту Зеленському вдалося зробити "ряд кроків, які дають надію на мир".

Першу ознаку миру в Харківській міськраді побачили в поверненні в Україну полонених з Росії. Там вважають, що президент України і його команда "добилися поліпшення ситуації на передовій і зменшення кількості обстрілів".

Автори звернення вважають, що на Зеленського тисне "партія війни" і закликають інші місцеві ради підтримати зусилля президента, спрямовані на досягнення миру.

Цитата звернення: "Ми розуміємо, який тиск зараз чинять на президента України і його команду ті, хто звик заробляти на війні, і ті, кого їм вдалося ввести в оману, переконавши, що між "миром" і "капітуляцією" немає жодної різниці".

При цьому Харківська міська рада закликала колег з органів місцевого самоврядування всіх рівнів підтримати зусилля Зеленського, а ті міські і обласні ради, які прийняли рішення про недопущення "формули Штайнмаєра", відкликати ці документи.

Харківські депутати вважають, що відмова від "формули Штайнмаєра" послабить міжнародну підтримку України.

Вони зажадали від політиків усіх рівнів "припинити інсинуації" навколо цього документа, а також утриматися від проведення акцій "Ні капітуляції".

У той же час глава фракції "Самопоміч" в Харківській міськраді Тарас Ситенко заявив, що його фракція не підтримає звернення, оскільки воно не обговорювалося на комісіях і депутати дізналися про нього лише в сесійній залі.

Пряма мова Ситенка: "Це звернення не обговорювалося ні на профільних комісіях, ні на профільних комісіях вчора. Це перше, чому ми будемо голосувати проти цього рішення. Друге, чому ми будемо голосувати проти ... ніхто чітко не розповів, чому приймається ця формула. Треба розуміти, які наступні кроки підуть, що передувало цьому - цього не було зроблено".

Звернення було прийнято більшістю голосів: 53 - "за", 12 депутатів проголосували проти, 2 - утрималися.

Що було раніше: Проти реалізації "формули Штайнмаєра" виступили низка обласних та міських рад: ЛьвівськаІвано-Франківська та Хмельницька обласні, СумськаКропивницька й Луцька міські ради.

Знати більше Формула Штайнмаєра: Про що домовились у Мінську. Реакція

Штайнмаєр у законі: на що погодився Київ і чи є у "формулі" вивід російських військ

Нагадаємо:

  • 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна погодила так звану "формулу Штайнмаєра" щодо виборів на окупованому Донбасі і пояснив, що вони пройдуть лише після виведення всіх військ і за Конституцією та законами України.
  • У цьому документі йдеться, що закон про особливий статус застосовується на тимчасових умовах з моменту проведення виборів на Донбасі, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам.
  • Згода України на "формулу Штайнмаєра" викликали протести в Києві, по всій Україніі навіть за кордоном.
  • 3 жовтня Зеленський наголосив, що вибори на поки непідконтрольній Києву території Донбасу можуть пройти лише за українським законодавством.
  • На Майдані Незалежності в центрі Києва 6 жовтня проходило віче "Зупинимо капітуляцію". За даними поліції, в акції взяли участь 10 тисяч людей. 
  • 10 жовтня в ході зустрічі з журналістами в Фудмаркеті в Києві Зеленський заявив, що закон про статус Донбасу не може передбачати автономію окупованих зараз територій.
  • За даними опитування Центру Разумкова, більшість українців не підтримують надання і закріплення в Конституції України "особливого статусу" окремим територіям Донецької та Луганської областей і проти "компромісів" заради миру.
  • 14 жовтня в Києві пройшла акція "Ні капітуляції" за участі десятків тисяч людей.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.