Труханов поскаржився на Україну до ЄСПЛ

Понеділок, 9 липня 2018, 23:26

Мер Одеси Геннадій Труханов подав заяву до Європейського суду з прав людини щодо порушення ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод – "про право на свободу та особисту недоторканність" особи.

Про це повідомляється на сайті юридичної компанії, яка його представляє.

У заяві є скарги щодо затримання Труханова 14 лютого 2018 року в аеропорту Бориспіль.

Реклама:

"Ми неодноразово говорили про негативні процесуальні наслідки незаконного затримання Генадія Труханова та факт порушення правоохоронними органами національного законодавства та міжнародних зобов’язань", - заявив адвокат Труханова, Олександр Лисак.

За твердженням захисників Труханова, ЄСПЛ прийняв скаргу до розгляду 6 червня 2018 року.

У ВВС повідомляли, що мер Одеси Геннадій Труханов був залучений до злочинної банди з Одеси і володів значними частками у чотирьох офшорних компаніях у британських податкових гаванях.

ВІДЕО ДНЯ

НАБУ підозрює Труханова, його заступника, а також директора департаменту комунальної власності та голову постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради у привласненні майна за схемою, яка завдала державі 185 млн грн збитків.

Труханова та Вугельмана затримали в аеропорту "Бориспіль" 14 лютого: мер Одеси прилетів із Варшави, а його заступник прибув із Ізраїлю.

Всього повідомлялось про 8 підозрюваних у справі, 6 з яких було затримано, ще двоє перебували в розшуку.

15 лютого суд відпустив Труханова та Вугельмана на поруки: за міського голову поручився нардеп від БПП Дмитро Голубов, а за його заступника – нардепи Пресман і Мірошниченко.

Пізніше САП подала апеляцію на рішення відпустити їх на поруки та клопотання про арешт майна Труханова та Вугельмана.

26 лютого Солом'янський районний суд Києва наклав арешт на майно одеського міського голови Геннадія Труханова.

Прокуратура просила також відсторонити Труханова та Вугельмана від посади, але суд Києва у задоволенні клопотання відмовив.

16 березня суд передав 185 мільйонів, заарештованих у справі одеського мера Труханова, в управління Нацагенції з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

12 червня Солом'янський райсуд Києва повернув йому закордонні паспорти і дозволив виїздити за межі України.

Прокуратура вважала, що у Труханова може бути паспорт РФ з 2002 року та паспорт громадянина Греції з 2011 року. Труханов стверджував, що в нього є лише громадянство України.

Читайте також: Кругова порука по-одеськи. Як і за що судили Труханова

Труханова заштормило. У яких справах НАБУ фігурує мер Одеси

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...